Nacionalni festival – Štanjel 2018


PETEK, 17. 8.

Ob 10h na grajskem dvorišču
OTROCI OTROKOM

Ob 18h na grajskem dvorišču

OTROŠKI tekmovalni program

Metka Damjan: Kaj je to? Kdo je to? Kaj se dogaja?
(Po motivih B. Stantona To je žoga)
Likovna podoba in izvedba: Metka Damjan

Ljudska: Repa velikanka
Likovna podoba in izvedba: Jadranka Ivačič

Mojca Osojnik: Polž Vladimir gre na štop
Likovna podoba in izvedba: Urška Rihtar

Janja Stopar: Kraja krušnih vonjav (po motivih J. Yolen)
Likovna podoba in izvedba: Janja Stopar

Rezijanska ljudska: Rusica pregnala grdino iz lisičje hišice
Likovna podoba in izvedba: Silva Karim

Katarina Aman: Divji žur za pralnim strojem ali kam so šli vsi zokni
Likovna podoba in izvedba: Katarina Aman

Rok Poles: Pozoj
Likovna podoba: Rok Poles (po predlogah Boštjana Odra), izvedba: Boštjan Oder

Ob 21h pred Grajžarjevo galerijo

ODRASLI MARATON tekmovalni program

Daniil Harms: Stara gospa, Zakon linča
Likovna podoba in izvedba: Nadja Dodlek

Shei Silverstein: Drevo ima srce
Likovna podoba in izvedba: Nika Bezeljak

F. Milčinski Ježek: E lon lan ker
Likovna podoba in izvedba: Špela Juhart Hren

Ivan Cankar: Greh
Likovna podoba in izvedba: Simona Kavčič

Ivo Stropnik: Drevo
Likovna podoba: Katarina Aman (po predlogah Boštjana Odra), izvedba: Boštjan Oder

Nives Vidic: Rudi
Likovna podoba in izvedba: Nives Vidic

Svetlana Makarovič: Primož
Likovna podoba in izvedba: Svetlana Bušen

Jelena Sitar Cvetko: Goslač iz Pirana
Likovna podoba: Igor Cvetko, izvedba: Jelena Sitar Cvetko

Arjan Pregl: Naključna romanca na secirni mizi
Likovna podoba: Danijela Manoilov in Mateja Nikolić, izvedba: Danijela Manoilov

Indijska ljudska: Zgodba o 18. slonu
Likovna podoba in izvedba: Mirna Stopar

Ivan Cankar: Bela krizantema
Likovna podoba in izvedba: Tatjana Rupnik Hladnik

Feri Lainšček: Ljubim
Likovna podoba in izvedba: Vesna Marion

Šejenska ljudska: Oči na drevesu
Likovna podoba: Anja Gruden, izvedba: Irena Rajh

SOBOTA, 18. 8.

Ob 18h Ferrarijev vrt

OTROŠKI tekmovalni program

Piotr Wilkon: Muca Rozalinda
Likovna podoba: Breda Kočevar, glasba: Darko Kočevar, izvedba: Breda in Darko Kočevar

Inuitska: O travnati bilki
Likovna podoba in izvedba: Enja Grabrijan

Urša Lamut Šinkovec: Rdeči fičko
Likovna podoba: Dreja Novak, izvedba: Urša Lamut Šinkovec

Jelena Sitar Cvetko: Čarobni vodnjak
Likovna podoba in izvedba: Jelena Sitar Cvetko

Lužiško-srbska ljudska: O treh kozicah
Likovna podoba in izvedba: Igor Cvetko

Ljudska: En hud pesjan
Likovna podoba in izvedba: Jerica Česnik Antler

Nadja Dodlek: Poškropljeno dekle (po motivih slovenske ljudske)
Kitajska pripoved: Prebrisani tat

Mongolska ljudska: Kako je tepček rešil luno
Likovna podoba in izvedba: Nadja Dodlek

NEDELJA, 19. 8.

Ob 10h na grajskem dvorišču

OTROŠKI tekmovalni program

Špela Pahor: Kraljična in pastir (po motivih ljudske)
Likovna podoba in izvedba: Špela Pahor

Herve Tullet: Čarobna pika
Likovna podoba in izvedba: Sara Grbec

Oton Župančič: Ciciban in čebela
Likovna podoba in izvedba: Tadeja Kaučič

Ljudska: Raći
Likovna podoba in izvedba: Vera Papič

Žiga x. Gombač: Črno belo
Likovna podoba in izvedba: Tjaša Race

Vlasta Markočič: Skulptura (po motivih B. Spacala, Nočni cvet)
Likovna podoba in izvedba: Vlasta Markočič

R. Schipp: Rumeno čudo
Likovna podoba: David Arko, izvedba: Vanja Kretič

Ob 12h na grajskem dvorišču

OKROGLA MIZA – Slovenski kamišibaj danes

Ob 18h na grajskem dvorišču

REVIJSKI PROGRAM in podelitev nagrad

Jure Engelsberger in Jerca Cvetko: Umetna nevihta (O treh zajčkih 3)
Likovna podoba: Jure Engelsberger, glasba: Jure Engelsberger, izvedba: Jerca Cvetko

Gertrude Crampton: Veliki godrnjavec
Likovna podoba in izvedba: Jana Flego

Eskimska ljudska: Miška z velikimi očmi
Likovna podoba in izvedba: Štefka Pohorec

Niko Grafenauer: Življenje
Likovna podoba: Tina Grošelj in Klemen Merela, izvedba: Tina Grošelj

C. A. Salustri: Želva (Tartaruga)
Likovna podoba in izvedba: Tatjana Kodelja

Ljudska: Vsakteri ima svoj ljubi par
Likovna podoba in izvedba: Maja Pokljukar

ZLATI KAMIŠIBAJ 2017:

Tomaž Pengov: Daj, pomisli!
Likovna podoba in izvedba: Jure Engelsberger

STROKOVNA ŽIRIJA:

  • Katarina Klančnik Kocutar, dramaturginja, direktorica Lutkovnega gledališča Maribor

  • Petra Petan, magistra umetnosti, dipl. oblikovalka tekstilnih in oblačil

  • Iztok Ilich, publicist in urednik