Nacionalni festival – Štanjel 2018


Program:

PETEK, 17. 8.
Ob 11h OTROCI OTROKOM na grajskem dvorišču

Ob 18h na grajskem dvorišču
OTROŠKI

-Po motivih Kestutisa Kasparaviciusa: Prepir
Likovna podoba in izvedba: Metka Damjan

Ljudska: Repa velikanka
Likovna podoba in izvedba: Jadranka Ivačič

Mojca Osojnik: Polž Vladimir gre na štop
Likovna podoba in izvedba: Urška Rihtar

Po motivih Jane Yolen: Kraja krušnih vonjav
Likovna podoba in izvedba: Janja Stopar

-Rezijanska ljudska: Rusica pregnala grdino iz lisičje hišice
Likovna podoba in izvedba: Silva Karim

-Katarina Aman Divji žur za pralnim strojem ali kam so šli vsi zokni
Likovna podoba in izvedba: Katarina Aman

-Rok Poles: Pozoj
Likovna podoba: Rok Poles (po predlogah Boštjana Odra), izvedba: Boštjan Oder

Ob 21h

ODRASLI MARATON
-Danil Harms: Stara gospa, Zakon linča
Likovna podoba in izvedba: Nadja Dodlek

-Shei Silverstein: Drevo ima srce
Likovna podoba in izvedba: Nika Bezeljak

-F. Milčinski Ježek: E lon lan ker
Likovna podoba in izvedba: Špela Hren Juhart

-Ivan Cankar: Greh
Likovna podoba in izvedba: Simona Kavčič

-Ivo Stropnik: Drevo
Likovna podoba: Katarina Aman (po predlogah Boštjana Odra), izvedba: Boštjan Oder

-Nives Vidic: Rudi
Likovna podoba in izvedba: Nives Vidic

-Svetlana Makarovič: Primož
Likovna podoba in izvedba: Svetlana Bušen

-Jelena Sitar Cvetko: Goslač iz Pirana
Likovna podoba: Igor Cvetko, izvedba: Jelena Sitar Cvetko

-Arjan Pregl: Naključna romanca na secirni mizi
Likovna podoba: Danijela Manoilov in Mateja Nikolić, izvedba: Daniela Manoilov

-Ljudska: Zgodba o 18. slonu
Likovna podoba in izvedba: Mirna Stopar

-Ivan Cankar: Bela krizantema
Likovna podoba in izvedba: Tatjana Rupnik Hladnik

-Feri Lainšček: Ljubim
Likovna podoba in izvedba: Vesna Marion

-Šejenska ljudska: Oči na drevesu
Likovna podoba: Anja Gruden, izvedba: Irena Rajh

SOBOTA, 18. 8.
Ob 18h Ferrarijev vrt
OTROŠKI
-Piotr Wilkon: Muca Rozalinda
Likovna podoba: Breda Kočevar, izvedba: Breda in Darko Kočevar

-Inuitska: O travnati bilki
Likovna podoba in izvedba: Enja Grabrijan

-Urša Lamut Šinkovec: Rdeči fičko
Likovna podoba: Dreja Novak, izvedba: Urša Lamut Šinkovec

-Jelena Sitar Cvetko: Čarobni vodnjak
Likovna podoba in izvedba: Jelena Sitar Cvetko

-Lužiško-srbska ljudska: O treh kozicah
Likovna podoba in izvedba: Igor Cvetko

-Ljudska: En hud pesjan
Likovna podoba in izvedba: Jerica Antler

-Danil Harms: Poškropljeno dekle, Kako je tepček rešil luno, Prebrisani tat

Likovna podoba in izvedba: Nadja Dodlek

NEDELJA, 19. 8.
Ob 10h na grajskem dvorišču
OTROŠKI
-Ljudska: Kraljična in pastir
Likovna podoba in izvedba: Špela Pahor

-Herve Tullet: Čarobna pika
Likovna podoba in izvedba: Sara Grbec

-Oton Župančič: Ciciban in čebela
Likovna podoba in izvedba: Tadeja Kaučič

-Ljudska: Raći
Likovna podoba in izvedba: Vera Papič

-Žiga x. Gombač: Belo črno
Likovna podoba in izvedba: Tjaša Race

-Borut Spacal: Skulptura
Likovna podoba in izvedba: Vlasta Markočič

-R. Schipp: Rumeno čudo
Likovna podoba: David Arko, izvedba: Vanja Kretič

Ob 12h na grajskem dvorišču
OKROGLA MIZA – Slovenski kamišibaj danes

Ob 18h na grajskem dvorišču

REVIJSKI PROGRAM in podelitev nagrad

-Jure Engelsberger in Jerca Cvetko: O treh zajčkih – Umetna nevihta
Likovna podoba: Jure Engelsberger, izvedba: Jerca Cvetko in Jure Engelsberger

-Gertrude Crampton: Veliki godrnjavec
Likovna podoba in izvedba: Jana Flego

-Eskimska ljudska: Miška z velikimi očmi
Likovna podoba in izvedba: Štefka Pohorec

-Niko Grafenauer: Življenje
Likovna podoba: Tina Grošelj in Klemen Merela, izvedba: Tina Grošelj

-C. A. Salustri: Želva (Tartaruga)
Likovna podoba in izvedba: Tatjana Kodelja

-Ljudska: Vsakteri ima svoj ljubi par
Likovna podoba in izvedba: Maja Pokljukar

ZLATI KAMIŠIBAJ 2017:
Tomaž Pengov: Daj, pomisli!
Likovna podoba in izvedba: Jure Engelsberger